27 maja 2009

Prezent dla każdego: dzień Mamy


OSHO
Księga zrozumienia
Własna droga do wolności

OSHO (1931-1990)

charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Wycisnął niezmywalne piętno na naszych czasach. Nie należał do grona bezimiennych guru, mistyków i nauczycieli. Nie był ani skromny, ani cichy. Jego nauki, w których odnajdujemy syntezę mądrości wielu filozofów i mistyków, mają ogromną moc przenikania do ludzkiej wyobraźni, a stamtąd do serc.


Droga do wolności pełna jest pytań i niewiadomych.
Czy naprawdę możemy się dowiedzieć, kim jesteśmy?
Czy nasze życie ma cel, czy też rządzi nim przypadek?
Co powinniśmy do niego wnieść? Kim mamy się stać, co stworzyć, czym się dzielić?
W Księdze zrozumienia Osho, jeden z najbardziej prowokujących myślicieli współczesności, nakłania nas do zrozumienia świata i siebie samych w zupełnie nowy sposób. Uważa, że pierwszym krokiem ku temu jest zadawanie pytań i wątpienie we wszystko, w co nauczono nas wierzyć. Mówi: POWĄTPIEWAJMY - PONIEWAŻ WĄTPLIWOŚCI TO NIE GRZECH, LECZ OZNAKA INTELIGENCJI.
Przez całe życie inni podawali nam rzekome prawdy, które przyjmowaliśmy bezkrytycznie. Dopiero gdy podważymy swoje przekonania i uprzedzenia, zaczniemy odnajdywać własny niepowtarzalny głos.
Kiedy odkryjemy naszą prawdziwą jaźń, odnajdziemy w sobie wszystkie aspekty ludzkiego doświadczenia - od cech Greka Zorby, potrafiącego cieszyć się ziemskimi przyjemnościami, po skupienie i głęboki spokój Buddy Gautamy. Będziemy zdolni reagować twórczo i ze współczuciem na religijne, polityczne i kulturowe podziały, które nękają nasze społeczeństwo.
W tej przełomowej książce Osho pomaga nam uwolnić się od krępujących więzów strachu i niezrozumienia - pokazuje, jak odzyskać wolność i wytyczać własną drogę do wolności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Durszlak.pl